६ कार्तिक २०७७, बिहीबार
२ कार्तिक २०७७, आईतवार १९:५१

यदि गर्भवति अवस्थामा यस्ता लक्षण देखिएमा छाेरि काे सङका गर्न सकिन्छ ।


प्रेग्नेसीको समयमा तपाईंको घरवाले र साथीहरू कहिले काँही तपाईंको बच्चाहरूको लि लिंग्गको नजिक नजिकै खोज्छन्। यो अनुमानित केही दृश्यहरूमा आधारित हुन्छ। यद्यपि, बालको लि लिंग्ग हुँदा सबै भन्दा बढी साक्षीहरू विज्ञानका ठाउँमा बजाय सुनिरहेका कुराहरु गर्छन्। प्रेग्नेसी २० हफ्ता पूर्ण हुनेमा अल्ट्रासाउन्ड टेस्ट गरिएको छ। यो टेस्ट यस सम्बन्धमा बढी भरोसा भएको छ। आज हामी यो आर्टिकलमा छौं जबकि केही वैज्ञानिक फोटुनहरूको बारेमा कुराकानी गर्दछौं, बिना कुनै टेस्टको भ्रष्टाचारको लि लिंग्गको संकेत दिन्छ। यदि तपाईं यो प्रेग्नेसी मिथ काउन तो गलत छैन। जान्नुहोस् के हो यो कुरा, समयको आधारमा मानिसका केटाकेटीको लिंग वा भ्रूणको लिंगको बारे हेर्नु हो।

नोट: नेपाल मुलुकि एेन अनुसार जन्मदेखि पूर्व गर्भमा बच्चाहरूको लि चां्ग चांज बनाउने र एउटा कानूनी अपराध हो। आर्टिकलमा दिईएको जानकारी ज्ञानवर्धनको लागि हो। यो म्याकेंद्रीय लैंगिक अनुसन्धान छैन।

यो संकेतहरुबाट चालु हुन सक्छ भ्रष्टाचार लिंग:

भ्रूण का लिंग: केलिको हार्ट रेट हो धीमी

यदि गर्भावस्थामा केटीको भ्रष्टाचार छ भने तपाईको हार्ट रेट १ बी० बिट्स प्रति मिनेट चलिरहेको छ। दृश्यको आधारमा गर्भमा बालिकाको पहिचान गर्न एउटा खोजी गरिएको थियो। यो खोज १ 1997 1997 से देखि २०० 2003 को बीचमा गरिएको थियो। २०० में मा कार्गर जर्नल्समा फेटल डायग्नोसिस र थेरिपी नाम प्रकाशित भयो यस खोजमा 7 477 प्रेग्नेन्ट मतदान समावेश गरिएको थियो। फेला पर्‍यो कि गर्भावस्थामा बालिकाको भ्रूण हुनु फ्याटल हार्ट रेट १1१..7 बीट्स प्रति मिनेटबाट धीमी थोरै। यस अध्ययनमा यो पनि भनिएको थियो कि भ्रष्टाचारको लिंगका नामहरू, पहिले ट्राइमेस्टरको समय भ्रूणको हार्ट रेट १ बी० बिट्स प्रति मिनेट भन्दा माथि चलिरहेको छ।

भ्रूण का लिंग: बिहान-बिहान हुन्छ थकावट

प्रेग्नेसीको समयमा मतदानमा बिहानको अन्तिम अवस्था, उब एकाइको समस्या र थक्कावटको अहसास जति नै दिक्कतेमा पछि हट्यो। यस प्रकारको भावना गर्भमा केटीको भ्रूणका संकेत हुन सक्छ। यस सम्बन्धमा ब्रिटिश मेडिकल जर्नल (बीएमजे) मा दि लन्सेट नामबाट एक अध्ययन प्रकाशित गरियो।

अध्ययनमा आधारभूत कि गर्भावस्थामा बालिकाको भ्रष्टाचार हुन्छ बिहान यस प्रकारको बढी भागहरू हुन्छन्। जहाँसम्म, यो कुराकानीको लागि अहिलेको र अध्ययनको आवश्यकता छ। श्याम, आफ्नो प्रेग्नेसीको मामलामा परिणामहरू नजिकको लगानाको समस्या हुनेछ। केहि प्रश्नहरु प्रेग्नेसीको समयको समस्या हो तर गुजराती परिस्थिति छैन। यो देखाइएको छ कि जसको तथ्या ये्कमा ध्यान दिइन्छ, ती मध्ये बालकको जन्म दिन सम्भावना कम हुन्छ। यद्यपि यो कुरा कुनै प्रमाणित छैन। हो केहि मानिसहरुका मतहरु मात्र छन्।

बच्चे का लिंग: हो सकती है मीठा खाने की इच्छा

जब केटी गर्भमा गर्भ रहेको छ, यसले तपाईंको खाने इच्छालाई असर गर्छ। तपाईं एक केटी छँदा मिठो खान इच्छा गर्न सक्नुहुन्छ। यद्यपि गर्भमा खाने र सेक्स गर्ने चाहना बीचको सम्बन्धमा अहिलेसम्म कुनै अध्ययन गरिएको छैन। केही महिलाले उनीहरूको अनुभवको आधारमा यस तर्कलाई जोड दिएका छन कि छोरीको जन्म हुनु अघि उनीहरूसँग मीठा खानेको ठूलो इच्छा थियो। जे होस्, यो तृप्ति गर्भावस्थाको समयमा पोषण आवश्यकताहरूमा परिवर्तनको कारण पनि हुन सक्छ। जब महिला गर्भवती छिन्, उनी विभिन्न किसिमका चीजहरूको स्वाद लिन मनपराउँदछन्, यो मतली वा स्वादको अभावले पनि हुन सक्छ। केटीहरू खानीमा खट्टाजस्तै बढी मन पराउँछन्। मानिसहरू प्रायः गर्भवती महिलालाई बच्चाको सेक्सको साथ संगत गरेर खानको इच्छा देख्छन्। यसको बारेमा हालसम्म कुनै अध्ययन गरिएको छैन।

भ्रुण यौन: मूड स्विंग

गर्भावस्थामा हर्मोनमा परिवर्तनको कारण प्रायः मूड स्विंगहरू हुन्छन्। मानिसहरु लाई लाग्छ कि केटी एक भ्रूण छ जब शरीर मा एस्ट्रोजेन को स्तर को उच्च छ। यसले महिलाको मुडलाई स्विingको कारण गर्दछ। यद्यपि अध्ययनहरूले यो पुष्टि गरेको छैन। गर्भावस्थामा, गर्भमा केटा वा केटी जोसुकै भए पनि शरीरमा हार्मोनको स्तर बढाउन यो सामान्य कुरा हो। हर्मोनको स्तर डेलिवरी पछि सामान्य फिर्ता हुन्छ।

भ्रुण लिंग: बृद्धि तौल एक संकेत हो

यदि गर्भावस्थाको मध्य अवधिमा एक महिलाको वजन बढ्यो भने, केटीको गर्भ उनको गर्भमा हुन सक्छ। केही महिलाहरूले यो निश्चित गरेका छन् उनीहरूको अनुभवको आधारमा। यद्यपि वैज्ञानिक प्रमाणहरूले यस तर्कलाई समर्थन गर्दैन। गर्भावस्थामा एक महिला को वजन उनको शरीर को प्रकार मा निर्भर गर्दछ। एकै साथ फिटनेस विशेषज्ञहरूका अनुसार शरीरमा एस्ट्रोजेनको स्तर बढेमा महिलाको तौल बढ्छ। केही व्यक्ति लि gender्गमा महिलाको पेटको बल्जको आधारमा अनुमान लगाउँछन्। यो मान्छेको अनुमान मात्र हो किनभने यी चीजहरुमा वैज्ञानिक तर्क छैन। केही व्यक्तिहरू आफूले अनुमान गरेको सही छ भनेर अनुमान गर्न थाल्छन्। तर सबैको मामलामा यस्तो आवश्यक छैन।

तनावले जानकारी दिन्छ

महिलामा तनाव स्तर गर्भधारण अघि भ्रूणको लिंग असर गर्न सक्दछ। २००२ मा यस सम्बन्धमा NCBE मा एक शोध प्रकाशित भयो। यसले तनाव हार्मोन कोर्टिसोल र केटा र केटीको जन्म अनुपात बीचको सम्बन्ध भेट्टायो। यस सन्दर्भमा, २०१२ अध्ययन पबमेडमा प्रकाशित भयो। यो ग्रीकमा भूकम्प पछि दुई वर्ष पछि, केटाहरूको जन्म दर मा अचानक गिरावट आएको थियो।

अध्ययनको क्रममा अनुसन्धानकर्ताहरूले भूकम्प पछि त्यहाँका महिलाहरूमा तनावको मात्रा बढेको आशंका गरे जसले बच्चा र बालिकाको जन्म दरलाई असर गरे। यद्यपि तनाव र भ्रुणको सेक्स बीचको सम्बन्ध बुझ्नको लागि थप अध्ययनहरू आवश्यक छ।

माथिको जानकारी चिकित्सा सल्लाहको विकल्प छैन। लेखमा जानकारी केही अनुसन्धानमा आधारित छ। बच्चा जन्मनु भन्दा पहिले नै उनको लिंग को बारे जान्नु अपराध हो। आशा छ कि तपाईंलाई यो लेखको बारेमा जानकारी मनपर्‍यो र तपाईंले भ्रुणको लिंगसँग सम्बन्धित सबै आवश्यक जानकारी प्राप्त गर्नुभयो। यदि तपाईं दिमागमा कुनै अन्य प्रश्नहरू छन् भने, तपाईं हाम्रो फेसबुक पेज मा सोध्न सक्नुहुन्छ। हामी टिप्पणी बाकसमा तपाईंको सबै प्रश्नहरूको उत्तर दिन सक्दो प्रयास गर्नेछौं। यो जानकारी तपाईंको नजिकका र प्रियजनहरूलाई उपलब्ध गराउनको लागि तपाईंले यो लेख साझा गर्नुपर्नेछ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !